Feed on
Posts

Pomimo że popularność kredytów gotówkowych jest bardzo dużo, w dalszym ciągu jest spora liczba osób, która daje się złapać na liczne pułapki kredytowe, występujące podczas poszukiwania i podpisywania umowy o kredyt gotówkowy. Na jakie rzeczy trzeba zwracać dużą uwagę, aby uniknąć nieprzyjemności związanych z ponoszeniem wysokich kosztów spłaty rat? Zamierzamy wam przedstawić najczęściej stosowane przez banki zagrywki, które mogą mieć wpływ na wasze późniejsze zadowolenie z kredytu. Wejdź na http://www.zabankowani.pl i poczytaj więcej o finansach.

Niskie oprocentowanie i wysoka prowizja

To bardzo popularne rozwiązanie, polegające na kuszeniu klientów niskim oprocentowaniem. Reklamy zachęcają do brania nisko oprocentowanych kredytów gotówkowych, w których stopa procentowa wynosi mniej niż 8% w skali roku. Jeśli jednak bliżej zagłębimy się w tę ofertę, z pewności zauważymy że będziemy tam mieć do czynienia z wysoką prowizją za udzielenie kredytu, często wynoszącą nawet ponad 10% wartości pożyczonej sumy. Oczywiście informacje na ten temat znajdują się w szczegółowych analizach i umowie, ale jak ma to w swoim zwyczaju wiele osób, dokumenty te nie są dokładnie czytane podczas podpisywania. W dalszym ciągu wielu konsumentów wierzy w to, że może uzyskać niskie ceny za kredyt, polegając wyłącznie na przekazie reklamowym. Jak się następnie okazuje nie jest to do końca prawdą. Niskie ceny za kredyt w banku nie są możliwe, a jeśli już to tylko i wyłącznie dla stałych klientów banku.

Koszt ubezpieczenia

Wydaje ci się że dokładnie sprawdziłeś warunki kredytowej i poznałeś pełny koszt oprocentowania i prowizji za udzielenie kredytu? Czy nie zapomniałeś o czymś jeszcze? Upewnij się czy udzielenie ci kredytu gotówkowego nie jest uzależnione od przystąpienia do ubezpieczenia na wypadek utraty pracy lub śmierci. Takie ubezpieczenia najczęściej wymagane są w przypadkach kredytów gotówkowych udzielanych na wysokie sumy. Są dwie możliwości regulowania składek za to ubezpieczenie. Pierwsza z nich to opłacenie go w całości gotówką z góry, w dniu kiedy podpisujemy papiery o kredyt gotówkowy. Druga możliwość to doliczanie rat ubezpieczenia do comiesięcznych rat za spłatę kredytu. To na jakie rozwiązanie zdecydujecie się wy, zależy tylko o wyłącznie od waszej sytuacji i możliwości finansowych. Niekoniecznie należy się decydować na kredyty gotówkowe, zmuszające klientów do korzystania z takich ubezpieczeń. Szczególnie wówczas, jeśli po zsumowaniu wszystkich kosztów kredyt przestaje być tak atrakcyjny, jak wydawało się na początku. Ubezpieczenia kredytów nie są wymagane przez wszystkie banki. Zazwyczaj duże krajowe banki nie korzystają z takich mechanizmów, zamiast tego oferując nieco wyższe oprocentowanie. Ubezpieczenia od utraty pracy mają jednak swoje zalety. Jeśli liczymy się z tym, że w przyszłości możemy stracić obecne źródło utrzymania, warto wybrać takie zabezpieczenie interesów twoich i twojej rodziny. Upewnij się jednak co do wymogów, które musisz spełnić aby ubezpieczenie zostało wypłacone. Najczęściej ubezpieczyciel uzależnia wypłatę odszkodowania od tego, na jakiej podstawie byłeś zatrudniony. Preferowane są umowy na czas nieokreślony. Innym kryterium, od którego jest zależne wypłacenie odszkodowania będzie powód, z którego rozwiązano umowę. Nie zawsze akceptowane jest rozwiązanie umowy przez pracownika. Takie sytuacje mogą być traktowane jako próby wyłudzenia odszkodowania, a w związku z tym kwalifikowane są jako temat do zajęcia się przez prokuraturę. W następnych artykułach omówimy pozostałe pułapki, na które możecie się natknąć.