Feed on
Posts

Jesteś gotowy skonsolidować swój dług, ale nie wiesz od czego zacząć? Oto szybkie i proste wskazówki, które pomogą Ci rozpocząć konsolidację, abyś mógł szybko uwolnić się od zadłużenia! Sprawdź na 17banków jak należy konsolidować swoje długi.

Najpierw skonsultuj się z renomowaną firmą zajmującą się konsolidacją zadłużenia. Nie powinieneś płacić firmie z góry, aby zechciała pomóc Ci w renegocjacji stawek kart kredytowych z innymi wierzycielami. W rzeczywistości większość renomowanych firm będzie początkowo konsultować się z tobą bez pobierania opłat i nie obiecując złotych gó, jeśli chodzi o kredyt konsolidacyjny.

Pomogą Ci uzyskać łatwy do spłaty plan spłaty zadłużenia. Zwykle trzeba co miesiąc wpłacać kwotę ryczałtową na rzecz firmy. Następnie spłacą twoich wierzycieli w twoim imieniu, dopóki:

  • twój plan nie zostanie ukończony
  • nie będziesz miał długów

Możesz nawet pominąć firmę konsolidującą zadłużenie. Jeśli nie jesteś zbyt daleko w swoich miesięcznych płatnościach, zadzwoń do każdego z wierzycieli indywidualnie i poproś o obniżenie oprocentowania. Jeśli to nie pomoże lub zalegasz kilka miesięcy za rachunki, zapytaj, czy mogą opracować plan spłaty.

Najprawdopodobniej będziesz musiał dokonać większej płatności raz w miesiącu niż zwykła minimalna płatność, ale jest to coś, co możesz zrobić tylko w przypadku trzech płatności, dopóki nie przekroczysz limitu lub karta nie zostanie spłacona. W wielu przypadkach twoi wierzyciele chętnie Ci pomogą, ponieważ podejmujesz proaktywny krok w kierunku spłaty długu i braku odpowiedzialności. W związku z tym może się okazać, że wierzyciel nie zgłosi Cię do agencji kredytowych jako przestępca, jeśli utrzymasz z nim swój plan wynagrodzeń.

Niezależnie od tego, która opcja wydaje się odpowiednia dla Ciebie, jeśli jesteś w trakcie planu spłaty, zawsze zaczynaj ustalać realistyczny budżet. Nie chcesz wracać do bałaganu zadłużenia, z którego się teraz wychodzisz, więc musisz dobrze rozporządzać gotówką. Nie uważaj, że to jest równe ograniczeniu. W każdym razie realistyczny budżet pozwala ci od czasu do czasu zafundować sobie posiłek lub kupić nową odzież, pod warunkiem, że przestrzegasz swoich zobowiązań finansowych i nie przekraczasz miesięcznego budżetu wydatków.

Musisz po prostu zacząć zwracać uwagę na swoje zachowanie związane z pieniędzmi. Jeśli wydajesz, gdy jesteś smutny lub zestresowany, musisz ćwiczyć nowe umiejętności radzenia sobie z tymi niewygodnymi emocjami. Pamiętaj o bólu, który przygniata cię w momencie gdy borykasz się z długami. Tylko to pomoże Ci powstrzymać się przed robieniem kolejnych długów.

Leave a Reply