Feed on
Posts

Najbogatsi ludzie tego świata od dawna zrozumieli zasadę, że nie ma nic gorszego od niepracujących pieniędzy. Dlaczego Ci ludzie dorobili się takich majątków ? Ponieważ rozumieją, że tylko poprzez inwestowanie posiadanych pieniędzy, a nie zadowalanie się obecnym stanem majątkowym można dojść do prawdziwego bogactwa, znajdować się na okładkach rankingu Forbes i cieszyć się z zaszczytnego miana majętnego człowieka. Zanim jednak dojdziemy do takiego poziomu czeka nas długa droga, ale przecież podobne inwestycje jakie przeprowadzają najmożniejsi tego świata możemy zacząć już teraz. Wejdź na te stronę po najlepsze lokaty bankowe ranking aktualnych ofert.

Gdy zrozumiemy, że nie ma nic gorszego niż zamrożone pieniądze, które spokojnie leżą na zwykłym koncie lub w kopercie w szufladzie naszego biurka to możemy uznać to za pierwszy krok do sukcesu. Następnie powinniśmy zacząć zastanawiać się nad tym w jaki sposób zatem możemy te pieniądze zainwestować. Najlepiej byłoby rozpocząć jakiś własny biznes, bo tutaj na zyski można liczyć może nie najszybciej, ale na pewno ich poziom będzie znacznie wyższy aniżeli przykładowo na lokacie bankowej.

Nie każdy z nas posiada jednak odpowiednie cechy charakteru, nie każdy z nas ma pomysł na to jaki biznes rozkręcić, a poza tym związane jest to z możliwością utraty kapitału. Tymczasem warto rozpocząć od znacznie bardziej prostych czynności, jak choćby założenie konta oszczędnościowego. Na czym to polega i jakie daje nam korzyści ? Konto oszczędnościowe niewiele różni się od tego tradycyjnego na które spływa nasze wynagrodzenie, z którego dokonujemy zakupów czy robimy przelewy. Jedyna i zasadnicza różnica jest taka, że pieniądze zgromadzone na koncie oszczędnościowym generują odsetki spływające na te konto, a więc „darmowy” zysk. Wyróżnić można jeszcze taką różnicę, która polega na tym, że wypłaty z konta oszczędnościowego są dodatkowe płatne (nie licząc pierwszej wypłaty w miesiącu), chociaż jest to mocno uwarunkowane posiadaną ofertą danego banku. Coraz częściej spotyka się takie oferty kont oszczędnościowych, które umożliwiają swobodne, kilkakrotne wypłaty w miesiącu bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a mimo to dostając odsetki od posiadanego kapitału.

Zatem jeśli nie mamy pomysłu na odważniejsze inwestowanie pieniędzy, które posiadamy możemy zacząć od najprostszego konta oszczędnościowego – to też jest inwestycja, tyle, że bez ryzyka.