Feed on
Posts

Lokata bankowa to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych i najpopularniejszych sposobów inwestowania. Ten fakt nie powinien dziwić, gdyż jest to bardzo dobra metoda na bezpieczne pomnożenie sowich środków. Inwestowanie w lokatę nie da może takich zysków, jak na przykład inwestowanie giełdowe, ale jest za to nieporównywalnie bezpieczniejszym sposobem inwestowania. Dlatego tez można być niemal pewnym, że po upływanie terminu lokaty otrzyma się swoje środki wraz z wypracowanym zyskiem. Warto jednak postarać się, aby był to zysk jak największy, dlatego też tak bardzo ważny jest dobry wybór odpowiedniego banki i odpowiedniej lokaty. Z powodu mnogości ofert może się to wydawać zadaniem niełatwym, ale korzystając z takich narzędzi, jak choćby porównywarka, czy ranking lokat, można sobie to zadanie znacznie uprościć.

Lokata na miarę

Zakładając lokatę musimy wiedzieć przede wszystkim na co możemy sobie pozwolić i czego oczekujemy. Często do założenia lokaty wymagany jest minimalny wkład. Może to być nawet kilka tysięcy złotych, ale jest też wiele dobrych lokat, gdzie wkład ten wynosi tysiąc, czy kilkaset złotych. Dlatego też lokatę mogą bez problemu otworzyć osoby dysponujące nieco skromniejszą ilością wolnych środków. Lokata może mieć różny czas trwania i musi on być dospawany do naszych możliwości. O co chodzi? Otóż przed upływem terminu lokaty nie możemy wybrać naszych środków, jeśli nie chcemy utracić wypracowanych już odsetek. Dlatego termin lokaty powinien być dopasowany do terminu, w którym środki będą nam potrzebne. Jeśli nie planujemy ich wykorzystać przez dłuższy czas, możemy założyć lokatę długoterminową, na przykład na dwa lata, jeśli będą zaś nam potrzebne prędzej, to zakładamy lokatę o odpowiednio krótszym czasie trwania.
Dobry zysk

To o co chodzi w lokacie, to oczywiście przede wszystkim dobry zysk. Ten zaś da lokata z dobrym oprocentowaniem. Jednak nie tylko sama wysokość oprocentowania tu decyduje. Ważny jest również rodzaj oprocentowania. Może zaś ono być stałe lub zmienne. Przy zmiennym oprocentowaniu, będzie ono mogło mieć wahania wartości adekwatne do zmian stóp procentowych i zyski mogą okazać się nieco wyższe lub niższe od zakładanych na początku. Ważna dla zysku jest też kapitalizacja odsetek, która powinna być możliwie jak najczęstsza. Jeśli zaś standardowa lokata nie wystarcza nam pod względem zysku, to warto pomyśleć o rozwiązaniu, jakim jest lokata podwójna. W niej część środków jest inwestowana nieco bardziej ryzykowanie, a część tradycyjnie. Zapewnia to większe zyski, a jednocześnie posiada dość duże bezpieczeństwo, jak w standardowej lokacie.

Oszczędzanie, bezpieczne inwestowanie czy idzie to ze sobą w parze? Pewnie nie jedna osoba zadaje sobie to pytanie.

Mając wolne środki finansowe dobrze jest ulokować je tak by przynosiły zyski. Inwestując pieniądze dobrze jest robić to w bezpieczny sposób. Niekiedy mniej ryzykowne inwestycje przynoszą mniejsze zyski ale z pewnością dzięki temu czujemy się bezpieczniej. Inwestowanie pieniędzy na giełdzie z pewnością może przynieść większe zyski ale można też dużo stracić. W ostatnim czasie, zyski z lokat terminowych nie są zbyt duże. Stopy procentowe są bardzo niskie. Większość Polaków uważa, że inwestowanie pieniędzy w lokaty terminowe opłaca się otwierając je na krótki czas. Każda oferta lokaty jest przygotowywana na podstawie wielu czynników. Przede wszystkim zwraca się uwagę na długość, oprocentowanie lub zmienne, polityka banku czy sposobu naliczania odsetek. Największy wpływ ma wysokość stóp procentowych. Ustalane są przez Radę Polityki Pieniężnej czyli na jakich warunkach banki pożyczają pieniądze od Narodowego Banku Polskiego. Innym ważnym elementem jaki ma wpływ na wysokość oprocentowania lokat terminowych jest inflacja. Jeżeli jest wysoka to wtedy nasze zyski będą małe. Inwestując małe kwoty w lokaty z pewnością zyski będą bardzo małe. W obecnej sytuacji, żeby odsetki były dość wysokie na lokatę terminową należy włożyć bardzo dużą sumę pieniędzy. Wejdź na podany adres http://www.moja-skarbonka.pl - najlepsze lokaty w bankach jakie znajdziesz w sieci.

Co ma wpływ na zyski z lokat terminowych?

Zyski z lokat terminowych są dzięki oprocentowaniu. Przeglądając ofert banków oprocentowanie lokat terminowych jest różne. W celu wybrania najkorzystniejszej oferty należy przejrzeć propozycje banków. Najkorzystniejszą dla klienta formą kapitalizacji odsetek jest dzienna. Każdego dnia do lokaty naliczane są odsetki. Wpłacając pieniądze na lokatę to tak naprawdę można powiedzieć, że pożyczamy bankowi pieniądze. Bank w zamian za to wypłaca po określonym terminie pieniądze wraz z odsetkami. Bank naszymi pieniędzmi może obracać, inwestować albo przeznaczyć je na kredyty. Przy tym nie ma w tym żadnego ryzyka. Pomimo niskiego oprocentowania na pewno warto zakładać lokaty terminowe i oszczędzać pieniądze. Dzięki temu nasz kapitał na pewno będzie wzrastać.