Feed on
Posts

Pozabankowe instytucje finansowe nie budzą już tak dużego niepokoju, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat wcześniej. Owszem, ciągle jeszcze uważnie słuchamy doniesień medialnych i zwracamy uwagę na informacje na temat nieuczciwych podmiotów tego rodzaju, mamy jednak świadomość tego, że z takimi przypadkami mamy do czynienia w każdym sektorze gospodarki, a osądzanie całej grupy podmiotów na bazie postępowania nielicznych wyjątków nie jest najlepszym posunięciem. Coraz częściej sami zastanawiamy się więc, czy kredyt gotówkowy w parabanku nie jest rozwiązaniem, którym warto się zainteresować.

Zalety pożyczek gotówkowych

Największym atutem pożyczki gotówkowej (bo taka terminologia powinna być stosowana w odniesieniu do oferty przygotowanej przez pozabankowe instytucje finansowe) wydaje się być krótki czas rozpatrywania wniosku o nią składanego przez klienta. Nie ma przy tym znaczenia, czy interesuje nas chwilówka, czy też większa kwota oraz to, czy w centrum naszego zainteresowania znajduje się klasyczne rozwiązanie, czy też pożyczka bez BIK. Za każdym razem możemy liczyć na błyskawiczne działanie pracowników parabanku, którzy są w stanie odpowiedzieć a nasz wniosek nawet w ciągu kilkudziesięciu minut od momentu jego złożenia. Co wcale nie mniej istotne, o wsparcie finansowe można starać się bez konieczności wychodzenia z domu, parabanki umożliwiają bowiem nie tylko telefoniczny kontakt ze swoimi pracownikami, ale również możliwość składania wniosków przez Internet.

Osoby, które zastanawiają się nad skorzystaniem z możliwości stwarzanych przez firmy polecające pożyczki gotówkowe doceniają i to, że mówimy o coraz bardziej przejrzystych rozwiązaniach. Na stronach internetowych pozabankowych instytucji finansowych można znaleźć nie tylko kalkulatory kredytowe, ale i czytelne zasady, na jakich odbywa się spłata rat. Niekiedy można zresztą odnieść wrażenie, że przyswojenie sobie zasad, w oparciu o które funkcjonuje ten rodzaj wsparcia jest znacznie prostsze, niż ma to miejsce w przypadku kredytów udzielanych przez banki.

Wady pożyczek gotówkowych

Pomimo upływu lat największą wadą pożyczek gotówkowych pozostaje wysokie oprocentowanie, gdy więc zestawiamy je z kredytami gotówkowymi, trudno nie zgodzić nam się z tym, że nie są one najbardziej atrakcyjną propozycją dostępną na rynku. Nie można jednak nie zgodzić się z osobami, które uważają, że mówimy w tym wypadku o cenie, którą należy zapłacić za możliwość szybszego dostępu do środków finansowych, a tym samym nie mamy wcale do czynienia z ograniczeniem, które jest nie do przyjęcia. Warto pamiętać i o tym, że pożyczki gotówkowe dotyczą zazwyczaj relatywnie niskich kwot, co sprawia, że nawet konieczność płacenia wyższych odsetek nie musi zrujnować naszego budżetu.

Kto decyduje się na pożyczki gotówkowe?

Gdy pożyczki gotówkowe debiutowały na krajowym rynku, utożsamialiśmy je przede wszystkim z rozwiązaniem stworzonym z myślą o osobach, które nie radzą sobie z panowaniem nad domowymi finansami. I dziś decydują się na nie klienci, którzy mają problemy ze spłatą wcześniej zaciągniętych kredytów, do pozabankowych instytucji finansowej udają się jednak i ci pożyczkobiorcy, których z otwartymi ramionami przyjąłby każdy bank. Dla tej grupy odbiorców kluczowe znaczenie wydaje się mieć przede wszystkim szybkość przyznania wsparcia i ograniczenie do minimum związanych z nim formalności, a możliwość otrzymania pieniędzy błyskawicznie pozwala przymknąć oko na pewne niedociągnięcia parabanków takie, jak choćby wyższe oprocentowanie samej pożyczki.