Feed on
Posts

Kredyt studencki jest rodzajem kredytu, z jakiego studenci mogą korzystać by móc jakoś zapłacić za ich edukację zawodową. Kredyty studenckie są gwarantowane przez rząd i zazwyczaj mają niższe oprocentowanie niż w przypadku innych rodzajów kredytów. Zdarza się, że jedna pożyczka nie wystarczy na sfinansowanie wszystkich wydatków oświatowych, w tym na zapłatę czesnego, książek i przyborów szkolnych. To może zmusić cię do tego by wciąż kilka kredytów studenckich od różnych kredytodawców, co może być dość kłopotliwe, a nawet droższe. Aby temu zapobiec, należy rozważyć konsolidację kredytu studenckiego.

Co to jest studencki kredyt konsolidacyjny?

Taka konsolidacja jest procesem łączenia wszystkich kredytów studenckich w jeden nowy kredyt z jednym planem spłaty wydanym przez jednego pożyczkodawcy. Bilanse od wszystkich poprzednich kredytów studenckich są spłacone przez nową pożyczkę. W ten sposób można płacić tylko jeden kredyt zamiast wielu kredytów. Stopa procentowa dla skonsolidowanych kredytów studenckich jest obliczana przez uśrednienie oprocentowania kredytów bieżących. Można również skonsolidować swoje kredyty studenckie wraz z pożyczkami innej osoby, na przykład współmałżonka. Jednakże, nie jest to zalecane. To dlatego, że jeśli potrzebne będzie odroczenie, oboje muszą spełniać odpowiednie kryteria. Ponadto, klient będzie miał więcej do spłaty kredytu, nawet jeśli dojdzie do separacji lub będzie po rozwodzie.

Większość pożyczek to te które mogą zostać skonsolidowane. Niektóre prywatne pożyczki mogą być również skonsolidowane. Różne banki w ramach ofert dla kredytów studenckich zazwyczaj oferują możliwości konsolidacji kredytu. Można także przejść bezpośrednio do odpowiednich organizacji aby to skonsolidować. Zarówno uczniowie jak i ich rodzice mogą skorzystać z konsolidacji kredytu.

Zalety konsolidacji

Oprócz uproszczenia swoich obowiązków płatniczych, kolejna zaleta jaką nowsi konsolidacji kredyt studencki jest taka, że jest się w stanie decydować o strukturze kredytu. Zazwyczaj skonsolidowane kredyty studenckie wymagają mniejszych miesięcznych płatności niż oryginalny stan pożyczek. Jeśli masz problemy z dokonaniem płatności miesięcznych, to ta opcja może być tylko dla Ciebie. Można również przekonwertować zmienną stopę procentową do niższej stawki stałej, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo pieniędzy. Możesz również rozszerzyć swój termin spłaty od standardowych 10 lat w przypadku pożyczek. Nie ma maksymalnej kwoty, jaką można skonsolidować, a odsetki jakie płacisz mogą być odliczone od podatku.