Feed on
Posts

Choć istnieje wiele powodów, dla których pożyczka może być lub nie być dla Ciebie odpowiednia, najlepszą stopą procentową jest pożyczka z najniższym APR. Im niższy APR, tym mniej zapłacisz.

Co to jest APR?

APR to roczna stopa procentowa i odnosi się do tego, ile płacisz każdego roku, za to że masz pożyczkę. Opiera się to na oprocentowaniu pożyczki powiększonej o wszelkie dodatkowe opłaty które możesz płacić z góry.

Aby wypracować najlepszą stopę zwrotu jaką tylko można uzyskać, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest podjęcie decyzji, ile pieniędzy chcesz pożyczyć i ile czasu potrzebujesz aby je spłacić. Pozwoli to na porównanie na przykład, ile różnych kredytodawców obciąży Cię pożyczoną kwotą.

Jeśli nie jesteś pewien, ile chcesz pożyczyć, możesz skorzystać z narzędzia w witrynie porównawczej, która pozwoli Ci bawić się różnymi kwotami i czasem, w którym musisz spłacić pożyczkę. Takie narzędzie spowoduje, że obliczenia dla Ciebie będą widoczne, jaka będzie wielkość miesięcznych spłat. Ogólnie rzecz biorąc, im dłużej będziesz pożyczać pieniądze, tym więcej pożyczka będzie cię kosztować w ogólnym interesie.

2. Sprawdź swój wynik kredytowy i sprawdź, czy możesz go poprawić.

Im wyższa ocena kredytowa, tym większe szanse na oferowanie tańszych odsetek od kredytu. W celu uzyskania najlepszej stopy kredytu, możesz spróbować podjąć kilka kroków w celu poprawy kredytu przed ubieganiem się o pożyczkę.

3. Nie ubiegaj się o pożyczki wielokrotne naraz - użyj wyszukiwania miękkiego.

Jeśli szukasz pożyczki, unikaj pokus, aby ubiegać się o kilka pożyczek na raz. Za każdym razem, gdy ubiegasz się o pożyczanie pieniędzy, w raporcie kredytowym przeprowadzane jest sprawdzenie przez pożyczkodawcę. Wyszukiwanie tych aplikacji kredytowych (lub “twarde” wyszukiwania) pozostawia znak w pliku. Chociaż jedna aplikacja tak często nie spowoduje znacznego uszczerbku na ocenie wiarygodności kredytowej, jeśli wykonasz wiele aplikacji w krótkim okresie czasu, może to doprowadzić do uszkodzenia wyniku kredytowego i mniej prawdopodobne jest zaoferowanie najlepszej pożyczki oceniać. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, gdy aplikacje nie są skuteczne, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na wynik kredytowy.

W tym celu należy skorzystać z narzędzi wyszukiwania ofertowego (lub “miękkich” wyszukiwarek), które wykorzystują tylko podstawowe informacje o tobie, które produkty najprawdopodobniej zostaną zaakceptowane. Takie wyniki nie są widoczne dla kredytodawców, więc można tego zrobić tak często, jak tylko chcesz. W ten sposób wystarczy podać pełną aplikację dotyczącą produktów, które prawdopodobnie otrzymasz.

4. Rozejrzyj się i poznaj wszystkie fakty

Każdy bank / pożyczkodawca podejmie inną decyzję podczas udzielania pożyczki, więc nie próbuj brać pierwszą pożyczkę, którą widzisz. Niektórzy zaoferują znacznie wyższą stopę procentową niż inne, więc warto rozejrzeć się po okolicy.