Feed on
Posts

Z pewnością każdy z nas choć raz zastanawiał się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego. Jak się okazuje powodów ku temu może być kilka, począwszy od konieczności wyremontowania mieszkania, zmiany auta, przez kupno nowego sprzętu aż po wakacje z rodziną. Jak się okazuje decyzja związana z zadłużeniem powinna zostać dobrze przemyślana, szczególnie ze względu na konsekwencje, które mogą spotkać nas, w sytuacji kiedy nie będziemy w stanie spłacać rat wyznaczonych w harmonogramie bądź też spóźni się z ich spłatą. Dlatego też powinniśmy jak najbardziej poszerzyć swoją wiedze na temat kredytów gotówkowych i podejmowania świadomych wyborów, które będą odpowiednie względem konkretnej sytuacji oraz potrzeb usługobiorców. Jest wiele kwestii które musimy przeanalizować zanim złożymy wniosek o kredyt i dzięki którym dowiemy się jak zwiększyć swoje szanse na to, że będziemy w pełni zadowoleni z podpisanej umowy, swoją zdolność możesz obliczyć już teraz dzięki kalkulatorom na portalu internetowym, znajdziesz tam także kredyty konsolidacyjne czy hipoteczne, sprawdź kredyt hipoteczny na 17bankow, wejdź i przekonaj się.

Potrzeby i możliwości

Podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu pierwszym krokiem powinno być dokładne określenie naszych potrzeb finansowych a także zastanowienie się, czy takie zadłużenie będzie dla nas możliwe do spłacenia w wyznaczonym przez bank okresie. Bardzo często zdradza się ż kredytobiorcy wnioskują o kredyt o dużo wyższej wartości niż ich na to stać, narażając się tym samym na wysokie raty i wydanie dodatkowych pieniędzy bez konkretnego celu. A zatem powinniśmy dokładnie określić ile pieniędzy faktycznie potrzebujemy i jak wyglądać będzie nasz miesięczny budżet podczas spłaty zobowiązania. Jest to bardzo prosty sposób, który pomoże ustrzec nas przed kolejnymi problemami finansowymi, związanymi z niemożliwością uregulowania zbyt wysokich opłat, narzuconych w umowie kredytowej.

Historia kredytowa

Bardzo ważne jest aby zadbać o swoją historię kredytową, będziemy mieć wówczas pewność, że bank wyda pozytywną decyzję kredytową. Pozytywna historia zadłużeń pozwoli nam również cieszyć się zdecydowanie atrakcyjniejszymi zobowiązaniami, instytucja zmniejsza bowiem swoje ryzyko finansowe i będzie w stanie zaproponować nam lepsze warunki kredytowe.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową. Okazuje się że najłatwiejszym sposobem będzie po prostu regularna spłata zadłużeń, zostanie to odnotowane w rejestrze BIK, powinniśmy również pomyśleć nad likwidacją potencjalnych obciążeń przed złożeniem wniosku o kredyt. Wszystkie kredyty i zadłużenia, które będziemy spłacać równolegle z nowym obciążeniem będą miały duży wpływ na naszą zdolność kredytową.

RRSO kredytów

Przed złożeniem wniosku o kredyt pamiętajmy by porównać dostępne na rynku oferty. Mimo wielu podobieństw, oferty banków różnią się jednak między sobą. Możemy to zauważyć śledząc całkowity koszt oraz warunki związane z wysokością maksymalną kredytu lub okresem spłaty. Korzystając z dostępnych rankingów, możemy oszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Po wybraniu najkorzystniejszego dla nas rozwiązania możemy złożyć wniosek przez internet.