Feed on
Posts

Wiele osób zastanawia się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego pod wpływem emocji wywołanych wizją możliwości dosyć szybkiej realizacji określonego przedsięwzięcia. Może to być bardzo kuszący aspekt tego rodzaju zobowiązań finansowych, niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że w przypadku finansów trzeba opierać się na konkretach, analizie oraz rozsądku. Nie można pozwalać sobie tutaj na niefrasobliwe podejście do tematu, ponieważ mogą się później wiązać z tym rozmaite nieprzyjemne komplikacje. Warto zatem zdawać sobie sprawę z tego, kiedy kredytów gotówkowy może okazać się opcją niedostosowaną do naszych potrzeb oraz oczekiwań.

Brak stabilizacji finansowej

Dosyć logiczne jest, że zaciąganie zobowiązań wymaga ich późniejszej spłaty. Dodatkowo w związku z tym ponosi się najczęściej rozmaite koszty. Nie możemy zapominać o tym elemencie w swojej analizie. To zagadnienie wiąże się bezpośrednio z kwestią naszej stabilizacji finansowej. Nasz budżet musi pozwalać nam na terminową spłatę należności w wysokości, która jest wymagana. Trzeba zatem przeanalizować to, ile wynoszą nasze przychody oraz wydatki. Jest to sprawa bardzo indywidualna i zależna od wielu rozmaitych czynników. Należy również mieć świadomość tego, że nawet pomimo bardzo dobrej kondycji finansowej w danym momencie, nie ma przecież gwarancji stałości takiej sytuacji. W życiu zawsze wystąpić mogą nieprzewidziane zdarzenia i sploty okoliczności. Musimy być przygotowani na takie ewentualności oraz mieć opracowane plany awaryjne. Jednocześnie w naszym budżecie powinniśmy uwzględnić na wszelki wypadek pewien zapas środków. Jeżeli nasze możliwości finansowe nie są adekwatne do zobowiązania, które chcemy zaciągnąć, wówczas nie możemy ryzykować, że nie będziemy w stanie spłacić długu.

Niedopasowanie oferty do naszego przypadku

Kolejną sytuacją, w której kredyt gotówkowy może okazać się nietrafioną opcją, jest niedopasowanie ofert do naszego przypadku. Każde przedsięwzięcie ma przecież określone okoliczności towarzyszące, a dodatkowo osoby starające dodatkowe źródła finansowania również zazwyczaj mają swoje ustalone oczekiwania, czy też preferencje. Może się tak zdarzyć przykładowo, że znajdziemy ciekawe oferty kredytów gotówkowych pod kątem oprocentowania, czy też innych aspektów, ale ich szczegóły będą nieadekwatne do naszego zapotrzebowania. Wówczas nie możemy zatracać się w wizji możliwości dosyć prostego i szybkiego uzyskania pieniędzy oraz bezsensownie modyfikować swoich potrzeb po to, aby tylko dopasować się do atrakcyjnej oferty. Z takimi zobowiązaniami wiążą się bowiem koszty, które jesteśmy zobowiązani ponieść. Jeśli zatem okazuje się, że na rynku nie ma propozycji, która byłaby dla nas odpowiednia, nie należy na siłę dopasowywać się do tego, co mogą nam zaoferować banki.

Nieprzemyślane zobowiązanie

Bywa również tak, że niektórzy chcą starać się o kredyt gotówkowy pod wpływem impulsu. Chcą one uzyskać pieniądze na jakiś cel, jednak nie jest on wcale pilny ani bardzo pożądany, a wynika jedynie z chwilowej zachcianki. Taka postawa również jest niewłaściwa. W kwestiach finansowych należy zachować zdrowy rozsądek i pamiętać o konieczności dogłębnego przemyślenia zaciąganych zobowiązań. Musimy wziąć tutaj pod uwagę zarówno cel, który chcemy zrealizować, jak i swoje preferencje, a także parametry dostępnych na rynku propozycji oraz sytuację w naszym budżecie. Wszystkie szczegóły mają tutaj znaczenie, a tego rodzaju kalkulacji nie możemy bagatelizować. Kredyt gotówkowy to duża odpowiedzialność.

Lokata to produkt bankowy, który umożliwia osiągnięcie zysku. To bank, jako instytucja działająca zgodnie z przepisami prawa dba o bezpieczeństwo zgromadzonych środków. Bank za ulokowane w nim środki regularnie wypłaca klientowi należne odsetki. Niektóre banki pozwalają na otworzenie lokaty, na co najmniej jeden miesiąc, jednakże im dłuższy okres czasu zdeponowania środków tym oprocentowanie wyższe.

Pieniądze ulokowane w banku w formie lokaty są całkowicie bezpieczne, gdyż do równowartości 100 tysięcy euro gwarancję zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Dzięki tej instytucji nawet klient posiadający kilka lokat w różnych bankach (w każdym poniżej granicy wyznaczonej, czyli 100 tys. euro), w przypadku zawieszenia działalności banku lub jego upadku może odzyskać swoje pieniądze z BFG.

Bezpieczeństwo ulokowanych w banku pieniędzy obejmuje wszystkie rodzaje lokat takich jak:

  • lokaty bankowe odnawialne i nieodnawialne,
  • lokaty rentierskie czy nocne,
  • lokaty bankowe bez konta i z kontem,
  • lokaty stacjonarne, mobilne i internetowe
  • i inne.

Jaka powinna być najlepsza lokata?

Poszukiwania idealnej lokaty powinny być oparte na sprawdzeniu kilku istotnych parametrów. Wybierając lokatę dla siebie warto upewnić się, że produkt posiada możliwie najwyższe oprocentowanie, nie wymaga skorzystania z produktów dodatkowych (jak konto osobiste), odnawia się na takich samych warunkach jak pierwotnie czy posiada częstą kapitalizację. Najlepsza lokata to taka, która przyniesie najwyższe zyski.

Czym jest kapitalizacja lokaty?

W przypadku lokat kapitalizacja jest jednym z ważniejszych parametrów. Jest to tryb, w którego ramach do lokaty są naliczane odsetki. Zasadą jest, że banki dopisują odsetki tylko jeden raz w okresie trwania lokaty (w momencie jej zakończenia). Tymczasem, gdy kapitalizacja jest dokonywana częściej to kapitał lokaty systematycznie się powiększa, a tym samym wzrasta podstawa naliczania następnych odsetek.

W przypadku oprocentowania to powinno być wyższe chociaż od poziomu średniorocznej inflacji, co zapewni ochronę zgromadzonych środków przed utratą wartości w czasie. Dla sprawdzenia wszystkich istotnych parametrów warto skorzystać z efektywnych porównywarek internetowych czy rankingów lokat bankowych. Dla wybrania najlepszej oferty należy porównać produkty co najmniej trzech banków.

Jakie korzyści przynosi lokata?

Lokata bankowa to produkt finansowy, który działa na prostych zasadach, gdzie klient wpłaca środki finansowe na wskazany rachunek bankowy, a po określonym czasie bank zwraca ten kapitał powiększony o naliczone odsetki. Lokata pomimo niezbyt wysokiego oprocentowania ma swoje zalety takie jak:

  • bezpieczeństwo ulokowanych środków (jest wypłacany na koniec trwania umowy, a w razie kłopotów banku Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia ich wypłatę);
  • pewność zysków, gdyż bank wypłaci odsetki (o ile klient wcześniej nie zerwie umowy);
  • brak potrzeby dysponowania dużym kapitałem, gdyż do założenia lokaty wystarczy czasem już 500-1000 zł.

Lokaty bankowe już od wielu lat są uważane za bardziej zyskowny i bezpieczny produkt oszczędnościowy w porównaniu do innych. Za taką opinią przemawiają takie względy jak możliwa wysokość oprocentowania lokat (nawet do 4%), większe zmotywowanie do oszczędzania za pomocą lokat (pieniądze są zamrażane na pewien okres czasu, a ich wcześniejsze wyjęcie grozi utratą odsetek). Dodatkowo lokaty dają prawdziwe lekcje zarządzania finansami, gdyż do osiągnięcia zysków konieczna jest umiejętność analizy, jakie kwoty należy ulokować i gdzie.

Jesteś gotowy skonsolidować swój dług, ale nie wiesz od czego zacząć? Oto szybkie i proste wskazówki, które pomogą Ci rozpocząć konsolidację, abyś mógł szybko uwolnić się od zadłużenia! Sprawdź na 17banków jak należy konsolidować swoje długi.

Najpierw skonsultuj się z renomowaną firmą zajmującą się konsolidacją zadłużenia. Nie powinieneś płacić firmie z góry, aby zechciała pomóc Ci w renegocjacji stawek kart kredytowych z innymi wierzycielami. W rzeczywistości większość renomowanych firm będzie początkowo konsultować się z tobą bez pobierania opłat i nie obiecując złotych gó, jeśli chodzi o kredyt konsolidacyjny.

Pomogą Ci uzyskać łatwy do spłaty plan spłaty zadłużenia. Zwykle trzeba co miesiąc wpłacać kwotę ryczałtową na rzecz firmy. Następnie spłacą twoich wierzycieli w twoim imieniu, dopóki:

  • twój plan nie zostanie ukończony
  • nie będziesz miał długów

Możesz nawet pominąć firmę konsolidującą zadłużenie. Jeśli nie jesteś zbyt daleko w swoich miesięcznych płatnościach, zadzwoń do każdego z wierzycieli indywidualnie i poproś o obniżenie oprocentowania. Jeśli to nie pomoże lub zalegasz kilka miesięcy za rachunki, zapytaj, czy mogą opracować plan spłaty.

Najprawdopodobniej będziesz musiał dokonać większej płatności raz w miesiącu niż zwykła minimalna płatność, ale jest to coś, co możesz zrobić tylko w przypadku trzech płatności, dopóki nie przekroczysz limitu lub karta nie zostanie spłacona. W wielu przypadkach twoi wierzyciele chętnie Ci pomogą, ponieważ podejmujesz proaktywny krok w kierunku spłaty długu i braku odpowiedzialności. W związku z tym może się okazać, że wierzyciel nie zgłosi Cię do agencji kredytowych jako przestępca, jeśli utrzymasz z nim swój plan wynagrodzeń.

Niezależnie od tego, która opcja wydaje się odpowiednia dla Ciebie, jeśli jesteś w trakcie planu spłaty, zawsze zaczynaj ustalać realistyczny budżet. Nie chcesz wracać do bałaganu zadłużenia, z którego się teraz wychodzisz, więc musisz dobrze rozporządzać gotówką. Nie uważaj, że to jest równe ograniczeniu. W każdym razie realistyczny budżet pozwala ci od czasu do czasu zafundować sobie posiłek lub kupić nową odzież, pod warunkiem, że przestrzegasz swoich zobowiązań finansowych i nie przekraczasz miesięcznego budżetu wydatków.

Musisz po prostu zacząć zwracać uwagę na swoje zachowanie związane z pieniędzmi. Jeśli wydajesz, gdy jesteś smutny lub zestresowany, musisz ćwiczyć nowe umiejętności radzenia sobie z tymi niewygodnymi emocjami. Pamiętaj o bólu, który przygniata cię w momencie gdy borykasz się z długami. Tylko to pomoże Ci powstrzymać się przed robieniem kolejnych długów.

Otrzymanie kredytu nie ma miejsca tak od ręki. Trzeba spełniać ku temu kilka warunków, aby można było ten kredyt otrzymać. Kredyt gotówkowy tak naprawdę jest najszybszym sposobem na otrzymanie dodatkowych pieniędzy. W dzisiejszych czasach banki są o wiele bardziej przychylne klientom i o wiele łatwiej jest taki kredyt otrzymać. Nie ma tak wielu formalności jak było to jeszcze kilka lat temu. Zdarzają się sytuacje, kiedy pilnie potrzebujemy pieniędzy. Takich sytuacji może być wiele chociażby zepsucie jakiegoś sprzętu domowego. Często jedynym rozwiązaniem takiej sytuacji jest wzięcie kredytu gotówkowego. Zanim jednak będziemy snuć plany na co wydać pieniądze powinniśmy upewnić się, że bank nam takiego kredytu udzieli. Można tego dokonać na www.NiskaRata.org.

Pierwszym krokiem do otrzymania kredytu gotówkowego jest zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa jakie z pewnością bank sprawdzi. Zdolność kredytowa jest niczym innym jak zdolnością do spłacenia kredytu w terminie jaki został określony w umowie. Wiarygodność kredytowa natomiast związana jest z naszą przeszłością odnośnie spłaconych kredytów lub z kredytami jakie w danej chwili spłacamy. Bank będzie chciał sprawdzić, czy wszystko spłacaliśmy na czas i poprzednie banki nie miały z nami jakiegoś większego problemu. Swoją historię kredytową można sprawdzić samemu w BIK. Można pobrać bezpłatny raport, aby mieć pewność, że wszystkie raty swoich zobowiązań były wpłacane na czas. Kolejnym krokiem jest przygotowanie wszystkich potrzebnych dokumentów do udzielenia kredytu. Na pewno będzie nam potrzebny dokument potwierdzający tożsamość, oraz zaświadczenie o dochodach. Mając wszystko powinniśmy sprawdzić dokładnie jakie są szczegóły kredytu jaki chcemy wziąć i czy w ogóle ten kredyt nam przysługuje. W zależności od kredytu bank może mieć zupełnie inne wymagania. Warto też porównać kilka ofert, aby nie przepłacić. Często oprocentowanie kredytu jest małe, ale za to są bardzo duże koszta dodatkowe, przez co taki kredyt będzie nas naprawdę sporo kosztował. Konieczne jest wybranie kredytu pod cel kredytowania. Nie powinno się również brać zbyt dużego kredytu, który będzie nam bardzo trudno spłacać. Powinien być on na miarę naszych możliwości finansowych, aby było nas na niego stać.

Szybki i prosty sposób na dodatkową gotówkę jest obecnie projektem wielu firm i banków. To, w jaki sposób można zaspokoić oczekiwania klientów, szukających szybkich i tanich rozwiązań jest priorytetem w dziedzinie chwilówek i błyskawicznych pożyczek. Żeby zrealizować jakiś osobisty cel lub wydatek, mamy szereg możliwości praktycznie na wyciągnięcie dłoni. Czy rola chwilówek zdominuje tradycyjne kredyty gotówkowe? Do kogo szczególnie kierowane są chwilówki? I co ważniejsze czy decydowanie się na szybki kredyt jest obecnie bezpieczne.

To, z jaką precyzją pracują banki i parabanki, podchodząc do udzielania szybkich kredytów, jest obecnie tematem nr 1. Praktycznie Internet pełen jest ofert i reklam mówiących, dlaczego zdecydowanie się na chwilówkę jest najlepsze. Czy warto wierzyć w takie reklamy? Prawdą jest, że istnieje w tym pewna wartość, której nie możemy wykluczyć. To właśnie szybkość i mobilność oferty. Praktycznie w każdym miejscu i o każdej porze dnia i nocy możemy zaciągnąć zobowiązanie. Mało tego, możemy cieszyć się dodatkowym wsparciem, nie wychodzą z domu. Cały proces od poszukiwań do podpisanie umowy może przebiegać online. To bardzo duże udogodnienie. Szczególnie cenią sobie to osoby, które mają ograniczony czas np. intensywna praca, szkoła itp. Kredyt, który jest dostępny w telefonie komórkowym to idealna propozycja.

Chwilówka a kredyt.

Czy istnieje jakaś wyraźna równica oddzielająca kredyt gotówkowy od szybkiej pożyczki zwanej potocznie chwilówką? Zdecydowanie tak. Mówiąc krótko, obie usługi są odmiennymi przedmiotami finansowymi. Oba są skierowane do innych grup konsumenckich. Na czym polega ta równica. Tradycyjny kredyt gotówkowy odznacz się przede wszystkim formalnościami i dłuższym okresem, na jaki możemy liczyć, jeżeli chodzi o spłatę całego zadłużenia. Poza tym w kredycie gotówkowy może liczyć na wyższą kwotę pożyczki. Chwilówki to zdecydowanie krótsze kredyty na 30 dni max. 60-90 dni. Kwoty, na jakie można liczyć, sukcesywnie rosną, ale mieszczą się w przedziale 5000-6000 tys. z większą tendencją spadkową. Niższe kwoty to również mniej formalności. Niekiedy kredyty są udzielana bez konieczności sprawdzenia naszej historii w Biurze Informacji Kredytowej bądź Gospodarczej. Zatem chwilówki i kredyty gotówkowe to dwa odmienne podmioty o wspólnej i łączącej idei finansowania wydatków kredytobiorcy. Oba również idealnie wpasowują się w realne potrzeby kredytobiorców i co ważne są ogólnie dostępne.

Bezpieczeństwo.

Czy błyskawiczna chwilówka jest bezpieczną formą wsparcia finansowego? Zdecydowanie tak. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy dana firma, na którą zwróciliśmy uwagę, jest godna zaufania, możemy nawiązać kontakt ze Związkiem Firm Pożyczkowych, gdzie uzyskamy konkretne dane i wskazówki na temat praktyk kredytodawców. Na bezpieczeństwo wpływa również cała konstrukcja oferty, na jaką się decydujemy. Takie czynniki jak wysoka prowizja, odsetki, wszelkiego rodzaju dodatkowe opłaty w rodzaju weryfikacyjna, przygotowawcza, manipulacyjna, dodatkowe ubezpieczenie to elementy, na jakie trzeba zwrócić uwagę. Niekiedy nieuczciwe praktyki polegają na zaślepieniu kredytobiorcy bezstratna pierwszą pożyczką, natomiast ukryte koszty mogą przytłoczyć nas i odstręczyć od wszelkich zobowiązań kredytowych. Nasze bezpieczeństwo podczas interesowania się chwilówkami to wnikliwa ocena ogólna oferty. Jeżeli nawet niektóre jej elementy wzbudzają naszą wątpliwość, zawsze możemy poszukać innej, która będzie bardziej rekomendowana.