Feed on
Posts

Większość polskich banków oferuje rozmaite promocje i rabaty. Jest to związane z tym, że walczą one o nowych i dotychczasowych klientów. Jest to zrozumiałe, ponieważ banki nie tylko spełniają ważną funkcje społeczną, taką jak pomoc z kontami internetowymi, lokatami i kredytami, ale również zarabiają na swoich usługach. Im więcej klientów posiada dany bank, tym większe ma on możliwości. Dobrym przykładem mogą być duże polskie banki lub banki z kapitałem zagranicznym. Takie firmy mogą oferować kredyty gotówkowe o niższym oprocentowaniu lub proponować klientom lokaty bardziej opłacalne, niż w mniejszych placówkach bankowych. Obecnie istnieje bardzo dużo promocji i rabatów dla firm oraz dla zwykłych ludzi. Część banków komercyjnych oferuje darmową księgowość online, możliwość założenia sklepu internetowego lub ofertę konta wielowalutowego. Najczęstszymi promocjami w przypadku kredytów gotówkowych są niższe oprocentowanie, brak prowizji, odroczona spłata lub spłata części rat przez bank.

Promocje przy kredytach gotówkowych

Banki oferują kredyty gotówkowe w promocyjnych cenach, oznacza to, że oprocentowanie takiej pożyczki jest niskie. Dzięki temu raty i koszt całkowity kredytu, również jest niski. Dzięki temu można tanio pożyczyć pieniądze na dowolny cel. Warto pamiętać, że omawiane usługi są ogólnodostępne i kredyt gotówkowy można uzyskać nawet przez internet. W takim przypadku pieniądze są albo przelewane na nasze konto, albo dostajemy je od pracownika banku w gotówce. Obecnie istnieją dziesiątki banków oraz setki parabanków, które tego typu pożyczek udzielają. Wszystkie powyższe firmy oferują wiele promocji dla nowych oraz stałych klientów, dzięki czemu można nawet uzyskać darmową pożyczkę (z zerowym RRSO oraz prowizją). Aby być na bieżąco z oferta banków oraz parabanków, można śledzić w internecie specjalistyczne portale internetowe, zbierające informacje na temat kredytów gotówkowych. Tego typu strony są darmowe oraz łatwe do znalezienia.

Kredyty gotówkowe – gdzie wziąć ?

Początkowym problemem może być pytanie, gdzie wziąć kredyt gotówkowy. Wcześniej wspomniane strony internetowe pozwalają szybko wybrać, dzięki obiektywnym rankingom oraz porównaniom. Wystarczy wpisać w kalkulatorze kwotę oraz czas spłaty, a specjalny system sam wskaże nam oferty z najniższym oprocentowaniem, kosztami stałymi oraz z największą liczbą promocji. W wielu parabankach pierwsza pożyczka jest z zerowym RRSO i prowizją, dlatego z omawianych firm korzysta bardzo dużo Polaków. Warto pamiętać, że większość banków oraz parabanków posiada placówki stacjonarne, nawet w mniejszych miejscowościach, dzięki czemu osobiście możemy się do nich udać i dowiedzieć się szczegółów na temat danego kredytu gotówkowego. O promocjach i rabatach przy zaciąganiu pożyczek gotówkowych można się dowiedzieć z prasy, telewizji, radia oraz internetu - w przypadku tego ostatniego, warto wejść na Posted in | Dodaj komentarz

Kredyt konsolidacyjny jest typem zobowiązania, które polega na połączeniu kilku różnych zobowiązań w jedno opiewające na jedną niższą miesięczną ratę pożyczki. Konsolidacja może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli decyzję o niej podejmiemy w pełni świadomie i rozważnie, po dokładnym przeanalizowaniu naszej sytuacji finansowej oraz jak najbardziej obiektywnej weryfikacji naszych oczekiwań. Tylko wtedy kredyt ten będzie opcją wygodną i komfortową, która realnie odciąży nasz domowy budżet.

Aby móc wybrać konkretną i naprawdę korzystną ofertę kredytu konsolidacyjnego, musimy szczerze odpowiedzieć sobie na kilka następujących pytań:

„Czy konsolidacja moich długów to rzeczywiście jedyne rozwiązanie, jakie mam do dyspozycji?” – decydując się na konsolidację naszych pożyczek, nie powinniśmy kierować się jedynie naszą wygodą i komfortem; priorytetem powinny być nasze realne możliwości finansowe, bo może się okazać, że zaciągnięte pożyczki możemy spokojnie spłacić i bez ich konsolidacji, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów, z którymi każdy kredyt konsolidacyjny się wiąże;

„Czy zdaje sobie sprawę z tego, jakie skutki za sobą niesie jedna niższa miesięczna rata zamiast kilku?” – główne założenie konsolidacji to połączenie naszych kilku zobowiązań w jedno; nasze zadłużenie nie zostaje jednak przecież umorzone, a jedynie rozłożone w czasie, dlatego decydując się na kredyt konsolidacyjny, musimy liczyć się również z tym, że całkowity okres naszego kredytowania znacznie się wydłuży i dodatkowo będziemy musieli też ponieść szereg dodatkowych kosztów związanych z konsolidacją;

„ Czy jestem świadomy kosztów, jakie za sobą niesie ewentualny kredyt konsolidacyjny?” – o tym, czy dany kredyt konsolidacyjny jest dla nas korzystny decyduje kilka podstawowych czynników, z których najważniejsze to wysokość oprocentowania i wynikających z niego odsetek; to główny koszt naszego zobowiązania i to właśnie odsetki spłacane są na samym początku – nasze główne zadłużenie spłacane jest dopiero później; kredyt konsolidacyjny opiewa zazwyczaj na dość znaczne sumy, dlatego i oprocentowanie jest w jego przypadku również dość wysokie; oprócz kosztów związanych ze wspomnianym już oprocentowaniem, musimy też ponieść szereg innych dodatkowych kosztów (jak np. prowizja dla banku i inne);

„Czy rzeczywiście jestem w stanie sam ocenić ewentualne korzyści wynikające z konsolidacji?” – mając w perspektywie bardzo dużą ilość różnych ofert konsolidacji, jakich pełen jest dzisiejszy rynek finansowy, podjąć te właściwą decyzję i wybrać kredyt, który rzeczywiście okaże się dla nas korzystny nie jest wcale takie proste; dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zatem skorzystanie z pomocy doradcy finansowego; specjalista pomoże wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę konsolidacji biorąc pod uwagę nasze możliwości finansowe i oczekiwania; ponadto wyjaśni nam wszystkie ewentualne niejasności i przeanalizuje z nami wszystkie „za” i „przeciw” kredytu konsolidacyjnego oraz utwierdzi nas w przekonaniu, że podejmujemy właściwą decyzję, której później nie będziemy żałować.

Po dogłębnym przeanalizowaniu wszystkich wyżej wspomnianych czynników oraz szczerych odpowiedziach na powyższe pytania, powinniśmy być w stanie wybrać naprawdę korzystną dla nas ofertę konsolidacji, która będzie nie tylko wygodna i komfortowa, lecz także umożliwi nam realne odciążenie naszego domowego budżetu bez konieczności ponoszenia przez nas zbytniego ryzyka oraz zawyżonych kosztów ewentualnego kredytu konsolidacyjnego.

Żyjemy w czasach, gdzie indywidualne potrzeby i ich zaspokajanie jest tematem priorytetowym. Dlatego otrzymanie gotówki może okazać się szybkim i prostym rozwiązaniem. Banki oraz parabanki mając tego świadomość, dlatego poddają nam pomysły w dużej mierze opierając się na zawarciu kredytu gotówkowego a potem na regularnej spłacie. Całym procesie udzielają także ciągłego wsparcia wiec nie musimy zbytnio obawiać się, że merytorycznie nie będziemy wstanie wszystkiego zgłębić. Mając zatem takiego sojusznika jak Bank, który jest w stanie obniżyć oprocentowanie do minimum możemy zacząć planować. Kredyt gotówkowy może okazać się fascynującą przygoda prowadzącą do realnego ziszczenia naszych marzeń. Od czego zacząć szukanie kredytu gotówkowego.

Pierwsze kroki kredytowe.

Ofert pomocy bankowej jest tak dużo, dlatego niekiedy możemy poczuć się zakłopotani. Przytłaczająca większość to oferty skierowane właśnie do osób, które potrzebują gotówkę. Jak wśród tych wszystkich ofert znaleźć taką która będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Nie będzie zaspokajać jedynie naszych zachcianek, ale realnie wpłynie na poprawę jakości naszego życia. Rozwiązanie może okazać się banalne. Kiedy szukamy właściwego kredytu skutecznym rozwiązaniem może okazać się wybranie spośród wszystkich jedynie 10 i to na nich skupienie swojej uwagi. Skoncentrowanie, na ofertach które mają największą popularność pomoże nam szybciej wyselekcjonować tą która będzie odpowiadać właśnie naszym potrzebom. Istotne jest to, że nie musimy tego robić o własnych siłach. Potrzebne nam będzie zaangażowanie i determinacja, ponieważ nasze oczekiwania chcemy w odpowiedni sposób wyrazić. Kto może nam w tym pomóc?

Kiedy serfujemy po stronach internetowych w poszukiwaniu gotówkowej pomocy często możemy zauważyć odnośniki do indywidualnej pomocy ekspertów, doradców kredytowych którzy niezależnie są w stanie wskazać nam, oczywiście po przeanalizowaniu naszej sytuacji materialnej, która oferta w naszym przypadku będzie właściwa. Jeszcze innym rozwiązaniem i bez zaangażowania osób trzecich jest samodzielne skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych który regularnie jest aktualizowany na wielu stronach internetowych poświęconych tematyce kredytowej. Często to właśnie na stronach doradców kredytowych lub firm zatrudniających takie osoby możemy znaleźć nowe rankingi. To co może być zachęcające to fakt, że takie wsparcie doradcze jest bezpłatne. Jeżeli chcemy dokonać analizy, symulacji tego jak dany kredyt będzie zachowywał się w naszej sytuacji możemy wypełnić krótki wniosek a asystent poinformuje nas jakie rozwiązania finansowe mogą okazać się skuteczne.

Jak działa ranking kredytów gotówkowych.

Po określeniu na czym nam zależy system automatycznie wyszuka nam 10 najpopularniejszych kredytów i to od nas będzie zależeć który wybierzemy. Oczywiście chcemy zwrócić uwagę na inne czynniki które wyróżniają tą ofertę, która jest na pierwszym miejscu. Porównując warunki stawiane przez bank możemy w czasie rzeczywistym skonfrontować je z naszą tą sytuacją.

Później jest proces oczekiwanie na kredyt i z reguły trwa to bardzo szybko. Przeszkodą jedynie może okazać się po weryfikacji nasza zdolność kredytowa. Jeżeli nie mam żadnych zaległości jak również poprzednie zobowiązania spłacaliśmy regularnie bez opóźnień zazwyczaj odpowiedź ze strony banku jest pozytywna. Cechą dzisiejszych kredytów gotówkowych jest możliwość przekazania ich na dowolny cel. Zatem po otrzymaniu pieniędzy możemy zacząć wprowadzać w czym to co zmierzyliśmy.