Feed on
Posts

Kredyt hipoteczny jest specyficznym rodzajem zobowiązania finansowego, które zaciągamy na ściśle określony cel, tj. zakup albo remont domu lub mieszkania. Tego typu kredyty zaciągane są zazwyczaj na ogromne sumy i bardzo długie lata. Wymagania i formalności są zatem dość wygórowane, aby wybrać zdecydowanie najlepszą ofertę odwiedź stronę http://www.ponad-bankami.pl.

Cecha charakterystyczna – hipoteka

W przypadku kredytu hipotecznego elementem charakterystycznym, na co sama jego nazwa wskazuje, jest hipoteka. Stanowi ona obciążenie nieruchomości, na którą zaciągamy dane zobowiązanie. Tego rodzaju kredyt opiewa z reguły na bardzo wysokie sumy, a jego spłata potrafi trwać nawet ponad 20 lat. Bank wymaga więc zabezpieczenia, a jest nim właśnie wspomniana hipoteka. Dzięki niej, w przypadku jeśli kredytobiorca niezależnie od przyczyny przez dłuższy czas nie wywiązuje się z obowiązku regularnej spłaty rat zaciągniętego zobowiązania, instytucja ma pełne prawo zająć, a następnie sprzedać obciążoną nieruchomość, by móc odzyskać pożyczone pieniądze.

Wkład własny i zdolność kredytowa

Aby móc ubiegać się o kredyt hipoteczny, musimy spełnić kilka bardzo ważnych warunków. Podstawowy to posiadanie wkładu własnego. Minimalna suma naszych oszczędności to 10 procent wartości danej nieruchomości. Pozostałe 90 procent wartości nieruchomości pokrywa bank. Oczywiście im większy wkład własny posiadamy, tym lepsze warunki kredytu hipotecznego jesteśmy w stanie wynegocjować. Mając w perspektywie bardzo długi okres kredytowania, znaczenia ma dla nas każdy szczegół, dlatego warto uzbierać nieco większe oszczędności niż wspomniane na początku 10 procent. Optymalna wysokość naszych oszczędności, którą preferują zazwyczaj banki to około 30 procent wartości nieruchomości. Obok wkładu własnego ważna jest również wysokość naszej zdolności kredytowej. Każdy bank ma swoje procedury, by ją ustalić. Każdy ewentualny kredytobiorca sprawdzany jest pod względem historii kredytowej. Istotne są także warunki naszego zatrudnienia oraz wysokość naszego miesięcznego wynagrodzenia. Weryfikacji podlega też nasza sytuacja rodzinna i wynikające z niej comiesięczne wydatki. Dopiero po dogłębnej analizie naszej sytuacji finansowej zostaje podjęta decyzja o wysokości naszej zdolności kredytowej, a bank akceptuje nasz ewentualny wniosek kredytowy. Wtedy cała machina rusza, a my zostajemy zobowiązani do przedłożenia odpowiednich dokumentów (m.in. tych poświadczających wysokość naszych miesięcznych dochodów oraz warunków i formy naszego zatrudnienia, czy dokumenty poświadczające posiadany wkład własny albo wyciągi z ksiąg wieczystych na potrzeby obciążenia hipoteki nieruchomości), które zależą oczywiście od wielu czynników (np. czy kupujemy nieruchomość z rynku pierwotnego, czy decydujemy się na zakup mieszkania z rynku wtórnego). Gdy dopełnimy tych formalności, kredyt hipoteczny zostaje sfinalizowany, a nam pozostaje tylko (i aż) regularna spłata jego rat.

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to bez wątpienia decyzja obarczona ogromnym ryzkiem, dlatego nie powinna być podejmowana bez uprzedniej analizy naszych oczekiwań i realnych możliwości finansowych. Po złożeniu przez nas wniosku o kredyt hipoteczny bank oczywiście to wszystko przeanalizuje. Dobrym pomysłem jest jednak uświadomienie sobie tego wcześniej, by nie musieć tracić czasu – ani naszego, ani banku. Osobą, która może nam w tym pomóc jest doradca finansowy. Specjalista z pewnością zrobi to sprawnie i bardzo obiektywnie, a następnie wesprze pomocą i radą przy spełnianiu przez nas wymagań banku, gdy już zdecydujemy się dany kredyt hipoteczny zaciągnąć.

Ocena własnego budżetu jest jednym z kluczowych elementów procesu decyzyjnego dotyczącego kredytu gotówkowego. Bez niej trudno jest bowiem określić, czy w ogóle możemy sobie pozwolić na zadłużenie oraz czy będziemy w stanie spłacać comiesięczne raty, możesz wspomóc się narzędziami na NiskaRata.org. Tymczasem nie można brać na siebie zobowiązań, które są ponad nasze możliwości finansowe. Konieczne jest więc ustalenie tego, w jakiej kondycji znajdują się nasze finanse. Dla wielu osób może to być spore wyzwanie, ale niewątpliwie jest to zadanie niezbędne do wykonania.

Dlaczego należy dokładnie przeanalizować swój budżet?

Jeśli nasze podejście do tematu odznacza się tym, że bagatelizujemy konieczność uważnego przyjrzenia się własnym finansom, może to prowadzić do zaciągnięcia zobowiązania, które przekracza nasze możliwości spłaty. Wówczas czekać nas może szereg negatywnych konsekwencji, ponieważ bank będzie mógł wkroczyć na drogę prawną i egzekwować od nas dług. Z pewnością nie jest to sytuacja, z którą ktokolwiek chciałby się mierzyć, dlatego też właśnie trzeba o tym pomyśleć zawczasu i zastanowić się nad tym, czy faktycznie nasze finanse są adekwatne do zaciągania zobowiązań.

Co wziąć pod uwagę przy analizie swojego budżetu?

Finanse są bardzo kompleksowym obszarem tematycznym, a na to, jak przedstawia się nasz budżet, wpływ ma wiele rozmaitych czynników. Na pewno musimy zweryfikować wysokość, regularność oraz stabilność naszych zarobków. Samo to jednak nie wystarczy, ponieważ konieczne jest także sprawdzenie, ile wynoszą nasze wydatki. Dopiero relacja pomiędzy tymi dwoma elementami może nam pomóc w określeniu, jakiej wysokości będziemy w stanie pokrywać comiesięczną ratę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę również nieprzewidziane wydatki, sytuacje awaryjne, a także wystąpienie nieoczekiwanych komplikacji w sferze naszych finansów.

Jak przeprowadzić analizę swoich finansów?

Konieczna jest zatem rzetelna kalkulacja oparta na faktach. Nie możemy snuć domysłów, czy też sięgać do naszej pamięci, gdyż ta bywa zawodna. Należy sprawdzić dokumenty, które dostarczą nam informacji związanych z tym, ile zarabiamy i ile wydajemy. Szacowanie, czy też jedynie ogólnikowe i zaokrąglone obliczenia mogą się w wielu przypadkach po prostu najzwyczajniej w świecie nie sprawdzić. Potrzebna jest nam więc cierpliwość, skrupulatność i bazowanie na konkretach. Tego rodzaju działania mogą zająć trochę czasu i nie należy się wcale spieszyć, ponieważ czas do namysłu jest niezbędny w kwestiach finansowych. Powinniśmy mieć to na uwadze i odpowiedzialnie podchodzić do sprawy.

Większość polskich banków oferuje rozmaite promocje i rabaty. Jest to związane z tym, że walczą one o nowych i dotychczasowych klientów. Jest to zrozumiałe, ponieważ banki nie tylko spełniają ważną funkcje społeczną, taką jak pomoc z kontami internetowymi, lokatami i kredytami, ale również zarabiają na swoich usługach. Im więcej klientów posiada dany bank, tym większe ma on możliwości. Dobrym przykładem mogą być duże polskie banki lub banki z kapitałem zagranicznym. Takie firmy mogą oferować kredyty gotówkowe o niższym oprocentowaniu lub proponować klientom lokaty bardziej opłacalne, niż w mniejszych placówkach bankowych. Obecnie istnieje bardzo dużo promocji i rabatów dla firm oraz dla zwykłych ludzi. Część banków komercyjnych oferuje darmową księgowość online, możliwość założenia sklepu internetowego lub ofertę konta wielowalutowego. Najczęstszymi promocjami w przypadku kredytów gotówkowych są niższe oprocentowanie, brak prowizji, odroczona spłata lub spłata części rat przez bank.

Promocje przy kredytach gotówkowych

Banki oferują kredyty gotówkowe w promocyjnych cenach, oznacza to, że oprocentowanie takiej pożyczki jest niskie. Dzięki temu raty i koszt całkowity kredytu, również jest niski. Dzięki temu można tanio pożyczyć pieniądze na dowolny cel. Warto pamiętać, że omawiane usługi są ogólnodostępne i kredyt gotówkowy można uzyskać nawet przez internet. W takim przypadku pieniądze są albo przelewane na nasze konto, albo dostajemy je od pracownika banku w gotówce. Obecnie istnieją dziesiątki banków oraz setki parabanków, które tego typu pożyczek udzielają. Wszystkie powyższe firmy oferują wiele promocji dla nowych oraz stałych klientów, dzięki czemu można nawet uzyskać darmową pożyczkę (z zerowym RRSO oraz prowizją). Aby być na bieżąco z oferta banków oraz parabanków, można śledzić w internecie specjalistyczne portale internetowe, zbierające informacje na temat kredytów gotówkowych. Tego typu strony są darmowe oraz łatwe do znalezienia.

Kredyty gotówkowe – gdzie wziąć ?

Początkowym problemem może być pytanie, gdzie wziąć kredyt gotówkowy. Wcześniej wspomniane strony internetowe pozwalają szybko wybrać, dzięki obiektywnym rankingom oraz porównaniom. Wystarczy wpisać w kalkulatorze kwotę oraz czas spłaty, a specjalny system sam wskaże nam oferty z najniższym oprocentowaniem, kosztami stałymi oraz z największą liczbą promocji. W wielu parabankach pierwsza pożyczka jest z zerowym RRSO i prowizją, dlatego z omawianych firm korzysta bardzo dużo Polaków. Warto pamiętać, że większość banków oraz parabanków posiada placówki stacjonarne, nawet w mniejszych miejscowościach, dzięki czemu osobiście możemy się do nich udać i dowiedzieć się szczegółów na temat danego kredytu gotówkowego. O promocjach i rabatach przy zaciąganiu pożyczek gotówkowych można się dowiedzieć z prasy, telewizji, radia oraz internetu - w przypadku tego ostatniego, warto wejść na Posted in | Dodaj komentarz

Kredyt konsolidacyjny jest typem zobowiązania, które polega na połączeniu kilku różnych zobowiązań w jedno opiewające na jedną niższą miesięczną ratę pożyczki. Konsolidacja może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli decyzję o niej podejmiemy w pełni świadomie i rozważnie, po dokładnym przeanalizowaniu naszej sytuacji finansowej oraz jak najbardziej obiektywnej weryfikacji naszych oczekiwań. Tylko wtedy kredyt ten będzie opcją wygodną i komfortową, która realnie odciąży nasz domowy budżet.

Aby móc wybrać konkretną i naprawdę korzystną ofertę kredytu konsolidacyjnego, musimy szczerze odpowiedzieć sobie na kilka następujących pytań:

„Czy konsolidacja moich długów to rzeczywiście jedyne rozwiązanie, jakie mam do dyspozycji?” – decydując się na konsolidację naszych pożyczek, nie powinniśmy kierować się jedynie naszą wygodą i komfortem; priorytetem powinny być nasze realne możliwości finansowe, bo może się okazać, że zaciągnięte pożyczki możemy spokojnie spłacić i bez ich konsolidacji, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów, z którymi każdy kredyt konsolidacyjny się wiąże;

„Czy zdaje sobie sprawę z tego, jakie skutki za sobą niesie jedna niższa miesięczna rata zamiast kilku?” – główne założenie konsolidacji to połączenie naszych kilku zobowiązań w jedno; nasze zadłużenie nie zostaje jednak przecież umorzone, a jedynie rozłożone w czasie, dlatego decydując się na kredyt konsolidacyjny, musimy liczyć się również z tym, że całkowity okres naszego kredytowania znacznie się wydłuży i dodatkowo będziemy musieli też ponieść szereg dodatkowych kosztów związanych z konsolidacją;

„ Czy jestem świadomy kosztów, jakie za sobą niesie ewentualny kredyt konsolidacyjny?” – o tym, czy dany kredyt konsolidacyjny jest dla nas korzystny decyduje kilka podstawowych czynników, z których najważniejsze to wysokość oprocentowania i wynikających z niego odsetek; to główny koszt naszego zobowiązania i to właśnie odsetki spłacane są na samym początku – nasze główne zadłużenie spłacane jest dopiero później; kredyt konsolidacyjny opiewa zazwyczaj na dość znaczne sumy, dlatego i oprocentowanie jest w jego przypadku również dość wysokie; oprócz kosztów związanych ze wspomnianym już oprocentowaniem, musimy też ponieść szereg innych dodatkowych kosztów (jak np. prowizja dla banku i inne);

„Czy rzeczywiście jestem w stanie sam ocenić ewentualne korzyści wynikające z konsolidacji?” – mając w perspektywie bardzo dużą ilość różnych ofert konsolidacji, jakich pełen jest dzisiejszy rynek finansowy, podjąć te właściwą decyzję i wybrać kredyt, który rzeczywiście okaże się dla nas korzystny nie jest wcale takie proste; dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zatem skorzystanie z pomocy doradcy finansowego; specjalista pomoże wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę konsolidacji biorąc pod uwagę nasze możliwości finansowe i oczekiwania; ponadto wyjaśni nam wszystkie ewentualne niejasności i przeanalizuje z nami wszystkie „za” i „przeciw” kredytu konsolidacyjnego oraz utwierdzi nas w przekonaniu, że podejmujemy właściwą decyzję, której później nie będziemy żałować.

Po dogłębnym przeanalizowaniu wszystkich wyżej wspomnianych czynników oraz szczerych odpowiedziach na powyższe pytania, powinniśmy być w stanie wybrać naprawdę korzystną dla nas ofertę konsolidacji, która będzie nie tylko wygodna i komfortowa, lecz także umożliwi nam realne odciążenie naszego domowego budżetu bez konieczności ponoszenia przez nas zbytniego ryzyka oraz zawyżonych kosztów ewentualnego kredytu konsolidacyjnego.

Żyjemy w czasach, gdzie indywidualne potrzeby i ich zaspokajanie jest tematem priorytetowym. Dlatego otrzymanie gotówki może okazać się szybkim i prostym rozwiązaniem. Banki oraz parabanki mając tego świadomość, dlatego poddają nam pomysły w dużej mierze opierając się na zawarciu kredytu gotówkowego a potem na regularnej spłacie. Całym procesie udzielają także ciągłego wsparcia wiec nie musimy zbytnio obawiać się, że merytorycznie nie będziemy wstanie wszystkiego zgłębić. Mając zatem takiego sojusznika jak Bank, który jest w stanie obniżyć oprocentowanie do minimum możemy zacząć planować. Kredyt gotówkowy może okazać się fascynującą przygoda prowadzącą do realnego ziszczenia naszych marzeń. Od czego zacząć szukanie kredytu gotówkowego.

Pierwsze kroki kredytowe.

Ofert pomocy bankowej jest tak dużo, dlatego niekiedy możemy poczuć się zakłopotani. Przytłaczająca większość to oferty skierowane właśnie do osób, które potrzebują gotówkę. Jak wśród tych wszystkich ofert znaleźć taką która będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Nie będzie zaspokajać jedynie naszych zachcianek, ale realnie wpłynie na poprawę jakości naszego życia. Rozwiązanie może okazać się banalne. Kiedy szukamy właściwego kredytu skutecznym rozwiązaniem może okazać się wybranie spośród wszystkich jedynie 10 i to na nich skupienie swojej uwagi. Skoncentrowanie, na ofertach które mają największą popularność pomoże nam szybciej wyselekcjonować tą która będzie odpowiadać właśnie naszym potrzebom. Istotne jest to, że nie musimy tego robić o własnych siłach. Potrzebne nam będzie zaangażowanie i determinacja, ponieważ nasze oczekiwania chcemy w odpowiedni sposób wyrazić. Kto może nam w tym pomóc?

Kiedy serfujemy po stronach internetowych w poszukiwaniu gotówkowej pomocy często możemy zauważyć odnośniki do indywidualnej pomocy ekspertów, doradców kredytowych którzy niezależnie są w stanie wskazać nam, oczywiście po przeanalizowaniu naszej sytuacji materialnej, która oferta w naszym przypadku będzie właściwa. Jeszcze innym rozwiązaniem i bez zaangażowania osób trzecich jest samodzielne skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych który regularnie jest aktualizowany na wielu stronach internetowych poświęconych tematyce kredytowej. Często to właśnie na stronach doradców kredytowych lub firm zatrudniających takie osoby możemy znaleźć nowe rankingi. To co może być zachęcające to fakt, że takie wsparcie doradcze jest bezpłatne. Jeżeli chcemy dokonać analizy, symulacji tego jak dany kredyt będzie zachowywał się w naszej sytuacji możemy wypełnić krótki wniosek a asystent poinformuje nas jakie rozwiązania finansowe mogą okazać się skuteczne.

Jak działa ranking kredytów gotówkowych.

Po określeniu na czym nam zależy system automatycznie wyszuka nam 10 najpopularniejszych kredytów i to od nas będzie zależeć który wybierzemy. Oczywiście chcemy zwrócić uwagę na inne czynniki które wyróżniają tą ofertę, która jest na pierwszym miejscu. Porównując warunki stawiane przez bank możemy w czasie rzeczywistym skonfrontować je z naszą tą sytuacją.

Później jest proces oczekiwanie na kredyt i z reguły trwa to bardzo szybko. Przeszkodą jedynie może okazać się po weryfikacji nasza zdolność kredytowa. Jeżeli nie mam żadnych zaległości jak również poprzednie zobowiązania spłacaliśmy regularnie bez opóźnień zazwyczaj odpowiedź ze strony banku jest pozytywna. Cechą dzisiejszych kredytów gotówkowych jest możliwość przekazania ich na dowolny cel. Zatem po otrzymaniu pieniędzy możemy zacząć wprowadzać w czym to co zmierzyliśmy.